Dr. Mom Hand Organik Kozmetik

Dr. Mom Hand Organik Kozmetik firmamız Afrika’da Gana ve Gine ülkelerinde yerleşik bir Türk şirketidir. 10 yıl önce başlayan serüvende yıllarca organik kozmetik ürünler üzerine çalışmalar araştırma yapmış Tıbbi Aromatik Bitkiler Bölümünden mezun bitki ve yağlarla ilgili birçok ülkede uzmanlık ve katıldığı dünya organik fuarlarında bilgi toplayan firma ve marka sahibimiz.

Son durağı olan Afrika’nın mucizevi tropikal bitki ve meyvelerden etkilenerek eski yöntemler ile makineler olmadan el yordamı ile içeriği genetiği bozulmadan kimyasal hiçbir içerik esans kullanmadan Afrika Kraliçelerini de arkasına alarak Dr. Mom Hand(Doktor Anne Eli) anlamına gelen markayı kurmuştur. Üretilen yağlardan başlıcaları Shea Butter(Karite Yağı), Cocoa Butter(Kakao Yağı), Coconut Butter(Hindistan Cevizi Yağı), Moringa Yağı, Baobab Yağı, Babussa Yağı, Neem Yağı, Tamanu Yağı, Mango Butter, Avocado Yağı, Palm Yağı, gibi birçok yağ üretmektir. Kanada, Fransa, Amerika, Hollanda başta olmak üzere bir çok ülkeye kozmetiğin lokomatifi denilecek markalara toptan hammadde olarak yağ satışı ve yağlar hakkında danışmanlık yapmaktadır.

Yağ karışımlarımız su (aqua) içermediğinden koruyucuya gerek yoktur. Yağları sadece uzun süre direk güneş ışığı etkileyebilir ve bozabilir. Bu yüzden organik kozmetik yağlarımız, güneş ışığından korumak için serin alanlarda saklayınız. Çevre dostu bir ambalaj’da gıda, kozmetik standartlarına uygun özenli bir şekilde paketlenmiştir.

Afrika’da hibrit tohum üretimi olmayan doğayla yağan tropikal yağmurlar ile sürüklenerek yetişen birçok ağaç bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kozmetiğin lokomotifi shea yağını bize sunan Karite Ağacı, Hindistan Cevizi Ağacı Mango Ağacı gibi bir çok ağaç ve bitki mevcuttur. Tüm tarım ilaçsız sürdürülebilirlik açısından doğaya ve bitki örtüsünü zarar vermeden toplanmakta ve el ile yağları alınıp sizlere geri dönüşebilir toprağa zarar vermeyen basit ve eğlenceli ambalajlara doldurularak 45-50 günlük bir gemi yolculuğunda sabırsızlıkla sizlerin alımını beklemek için tüm gümrük bakanlığı sağlık ve tarım bakanlığından onaylarını alarak raflara yerleşir.

Dr. Mom Hand, aşağıda listelenen bu zararlı kimyasalların hiçbirini organik kozmetik ürünlerimizde KULLANMADIĞIMIZI gururla sunarız; yaglarımıza hiçbir dış yağ ve kimyasal karıştırmıyoruz tüm yağlar en saf halleri ile paketlenmektedir.

Genetik olarak modifiye edilmiş organizmalar, endokrin bozucular, parabenler, ftalatlar, triklosan, fenoksietanol, glikol eterler, alüminyum veya alüminyum tuzları, metilizotiyazolinon, EDTA (etilendiamintetraasetik asit), her türlü propil, her türlü klorin, perasetik asit, amonyak, her türlü fosfat , Alkilfenoller, suni koruyucular, sentetik kokular, suni renklendirme, silikonlar (metikon, vb.), Etoksilatlar (polietilen glikol, vb.), Nitrosamin öncüleri, petrokimyasal türevli bileşenler (paraffinum liquidum, vb.), Sentetik kimyadan türetilmiş ürünler, lanolin, kaprilik kapriler trigliserit, koko-kaprilat / kaprat, oleik eğitmek, oleik linoleat, çıkartma oleat, dikapiril eter, oktildodekanol, sodyum lauril sülfat, sodyum lauret sülfat, sodyum lauril sülfoasetat, sodyum myreth sülfat, amonyum lauril UV filtreleri benzofenon, oksibenzon, etilheksil metoksisinamat, 4-metilbenziliden camf veya resorsinol, BHA (bütillenmiş hidroksianisol), siklopentasiloksan, butilfenil metilpropiyonel

Her bir yağ grubu, kalitenin mükemmel olmasını sağlamak için sevgiyle elde yapılmaktadır. Organik kozmetik ürünlerimizi asla hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.  % 100 doğal organik tohum, bitki ve meyveler’den çıkardığımız yağlar organik bileşenler kullandığımızdan, parti-parti farklılıkları gösterebilir. Doğanın güzelliği budur!

Dr. Hand Mom olarak her zaman ürün yelpazemizi genişletiyor ve daha fazla yağ bazlı güzellik ürünleri yaratma tutkusuna sahipiz! Ürünlerimizde saf soğuk press ve eski yöntemler ile ögütülerek ve kaynatılarak elde edilen organik yağları kullanmamız nedeniyle, ürünlerin kimyasal hiçbir etken içermedigini bitki ve meyvelerden dolayı bebeklerde ve yetişkinlerde ilk önce bileginizde deneyerek alerjiye karşı temkinli olmanızı önermekteyiz.